|   EN

Nauka

Okładka książki "Prusy. Pięć wieków"„Prusy. Pięć wieków” to kolejna książka prof. dra hab. Grzegorza Kucharczyka – Prorektora ds. Nauki Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.


 Autor na 800 stronach książki opisuje dzieje państwa Hohenzollernów, które zmieniały się na przestrzeni wieków, poczynając od XVI kończąc na XX wieku. Losy Hohenzollernów związane były dziejami państwa polskiego. Historyk opisał przemiany polityczne, ale nie zapomniał o ważnej roli aspektów dotyczących kultury, społeczeństwa i gospodarki. Książka jest obszerna, ale czyta się ją bardzo dobrze. Język jest daleki od żargonu naukowego, a na jej kartach można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach z dziejów Prus. Autor zamieścił specjalne ramki zatytułowane „rzut oka na”, w których opowiada m.in. o tym, dlaczego Prusacy tak bardzo nie lubili Polek i czym była opracowana przez pruskich uczonych „machina tytoniowa”.

O tym wszystkim i o wielu innych sprawach można przeczytać w książce prof. Grzegorza Kucharczyka.

Doskonała lektura nie tylko na czas kwarantanny.

Książkę wydało wydawnictwo Bellona.

wysokie obcasy.plZa kulisy świata mediów zabierze studentów komunikacji medialnej i filologii polskiej Aleksandra Klich, dziennikarka, szefowa "Wysokich Obcasów", autorka książek z zakresu literatury faktu.
Zajęcia odbędą się w piątek 15 stycznia o godz. 11 na platformie Ms Teams.
Studentów innych kierunków zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z Dziekanem Wydziału Humanistycznego (aniekrewicz@ajp.edu.pl).

Okładka książki profesora Janusza Farysia22 grudnia 2020 r., po raz czwarty, Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau przyznał nagrody i wyróżnienia w Konkursie Historycznym.

Minister na wniosek Rady Dyplomacji Historycznej, nagrodził i wyróżnił prace naukowe i popularnonaukowe wydane w 2019 roku, w tym w kategorii "Najlepsza publikacja w języku polskim z zakresu historii polskiej dyplomacji" Janusza Farysia – profesora Akademii im. Jakuba z Paradyża, za książkę Między Moskwą a Berlinem. Wizja polskiej polityki zagranicznej 1918-1939, IPN, Szczecin-Warszawa 2019.

Dziedzictwo Kulturowe Pograniczna plakat informacyjnySzanowni Państwo!

                Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego oraz  Akademickie Centrum Ukrainoznawcze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Wydziałem Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku (Ukraina) serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej         

Dziedzictwo kulturowe pogranicza,

która odbędzie się w dn. 11 maja 2021 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża  w Gorzowie Wielkopolskim.

flaga Rosji

Spotkanie dyskusyjne pn."Dokąd zmierzasz Rosjo?"

Gorzowskie oddziały Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Biblioteka Główna Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Lubuska Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa zapraszają na spotkanie dyskusyjne ponownie zatytułowane Dokąd zmierzasz Rosjo?


Tym razem wprowadzenia w problematykę dokona dr Daria Zvyagina, politolożka, kulturoznawczyni, ekspertka w zakresie stosunków międzynarodowych z doświadczeniem akademickim i biznesowym, absolwentka Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M. W. Łomonosowa, Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej oraz Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Państwowej.

Wprowadzenie do dyskusji oraz sama dyskusja odbędą się w języku polski.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Termin: 15 stycznia 2021 r. (piątek)

Rozpoczęcie: godz. 18.00.

Osoby zainteresowane udziałem w charakterze słuchacza i uczestnika czatu prosimy o zgłoszenia. Powinno ono zawierać: imię, nazwisko, afiliację oraz adres email, na który ma zostać wysłany link umożliwiający udział w debacie.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 14 stycznia 2021 r. na adresy jsikorski@ajp.edu.pl lub tmarcinkowski@ajp.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Punkt Informacyjny Fundusze EuropejskieSpotkanie on-line z przedstawicielem Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, nt: Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorczości 14.12.2020 r., godz. 10.30.


Będzie to wydarzenie zamknięte. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem proszone są o dokonanie zgłoszenia na adres email: aszuszakiewicz-idziaszek@ajp.edu.pl

przypominajka dydaktyczna 2 - 2020Zapraszamy Państwa do skorzystania z seminarium dla nauczycieli języków obcych w formie on-line.


Seminarium pn."Nauczanie słuchania ze zrozumieniem na lekcjach języka obcego w klasie szkolnej", które odbędzie się w dniu 26 listopada 2020 r. na platformie Teams w godzinach od 16.00 do 17.30.

Tematyka podejmowana to: przypomnienie teoretyczne, propozycje praktyczne, dyskusje i refleksje. 

Zgłoszenie uczestnictwa proszę wysyłać na adres mailowy: emwit@poczta.onet.pl – do 25 listopada 2020r.

Prowadząca seminarium – dr Magdalena Witkowska

 

logo Rachunkowo 3Szanowni Państwo,

z uwagi na sytuację epidemiczną X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka została przełożona na rok 2021.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki",
które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Pobierz plik (Wisełka.pdf) Wisełka.pdf

Back to top